top of page
Přestaňte modifikovat, začněte FORTAfikovat!

Nejdostupnější způsob, jak dramaticky zvýšit odolnost a životnost asfaltových vozovek.

Revoluční výztužná vlákna FORTA-FI™ jsou patentovanou směsí aramidu a polypropylenu. FORTA-FI™ poskytují 3-D mechanické vyztužení v celém objemu asfaltové směsi, která tak dosahuje či překonává kvalitu modifikovaných směsí při výrazně nižší ceně. Vlákna FORTA-FI™ výrábí FORTA Corporation, globalní lídr v oblasti vyztužných vláken stavebních hmot. Na středoevropský trh je exkluzivně dodává společnost EMZET.

Výhody
forta_fi_mixed_in_asphalt.jpg

Síla 19 milionů

vláken 

V každé tuně FORTA asfaltové směsi je rovnoměrně rozptýleno
19.000.000 vláken pro dokonalé provázání agregátu a nepřekonatelný vyztužující účinek. 

Fiber Relationship.JPG

Jednoduché dávkování

Jeden 500g. sáček na tunu směsi.  Rychlé rozmíchání bez nutnosti jakkoli měnit proces či recepturu.

Až 50%-ní zvýšení životnosti

Směs vyztužená vlákny FORTA má dramaticky vyšší modul tuhosti a lépe tak odolává tvorbě trhlin a trvalých deformací. Vozovky vyztužené našimi vlákny mají delší životnost a dlouhodobě šetří Vaše náklady.

Construction Site

Okamžitá úspora nákladů

Vlákna FORTA Vám umožňují případně snížit tloušťku asfaltových vrstev až o 35% při zachování všech požadovaných vlastností a životnosti. Za stejné peníze tak postavíte či opravíte více silnic

Calculator

Vlákno pro každé použití

FI.png

PRO SILNICE DÉLE JAKO NOVÉ

FORTA-FI™

High-tech aramidové vlákno pro nové asfaltové konstrukce i komplexní opravy vozovek.

IMG_9280.JPG

KONZERVACE STÁVAJÍCÍCH POVRCHŮ

SURFACE-EXT™

Skelné vlákno pro 3-D výztuž mikrokoberců a kalových zákrytů , které významně prodlužuje jejich životnost. 

Vlákna

Referenční projekty

Podívejte se, jak vlákna FORTA™ vyztužují významné infrastrukturní projekty v ČR i v zahraničí

Reference

Info sekce

Handheld Camera
Road Construction

Filmy

Podívejte se na FORTA-FI™ v akci.

Man at Work
Ask an Expert

FAQ

Nejčastější otázky našich zákazníků na jednom místě.

Asset-1_edited.png
ranger_edited.png

Dávkovací systémy

Pro všechna naše vlákna dodáváme plně automatické dávkovače. Kontaktujte nás pro podrobnější informace.

Info

Podívejte se, co dokáží
naše vlákna v akci.

Seznamte se s FORTA Corp.

FORTA Corporation je globální technologický lídr v oblasti syntetických vláken pro vyztužení betonu a asfaltových směsí. Již téměř padesát let vyvíjí, vyrábí, a na mezinárodní stavební trh dodává vlákna, která jsou uznávána a respektována pro svou kvalitu, čistotu, konzistenci, a prověřený účinek.

Historie použití vláken ve stavebních materiálech

Použití vláken pro vyztužení stavebního materiálu se může zdát jako nová myšlenka, ale její kořeny sahají tisíce let nazpět do období starověkého Egypta, kde byla do hliněných stavebních kvádrů a cihel přidávána surová "vlákna" v podobě slámy. I takto primitivní způsob vyztužení přinesl zlepšení struktury a odolnosti, jež egyptští stavitelé vnímali jako velmi přínosné.  

 

Raní štukatéři dosahovali podobného efektu přidáváním vepřových štětin a koňských žíní jako výztuže do omítek.  A ačkoli design a rovnoměrné rozprostření těchto prvních výztužných vláken měly k ideálu daleko, základní myšlenka přidání trojrozměrných vláken pro zvýšení odolnosti a životnosti nejrůznějších stavebních materiálů se osvědčila.

Vlákna jako výztuž dnes

O několik století později společnost FORTA Corporation tento základní koncept transformovala a zrevolucionizovala. Kombinací syntetických materiálů vesmírného věku s jedinečnými designy a tvary vytvořila společnost FORTA® ucelenou produktovou řadu vláken, která minimalizují trhliny, zlepšují vlastnosti materiálu a významně zvyšují životnost v nejrůznějších betonových, asfaltových a jiných aplikacích.  Produkty značky FORTA jsou chráněny mnoha mezinárodními patenty.  

 

Od roku 1978 hrají produkty, služby a lidé společnosti FORTA důležitou roli při navrhování, stavbě a ochraně silnic, mostů a budov po celém světě.   Prostřednictvím pokračujícího závazku k výzkumu a vývoji bude společnost FORTA® i nadále určovat směr vývoje výztužných vláken do stavebních materiálů.

Společnost byla založena a dodnes sídlí ve státě Pennsylvánie, USA.  Má pobočky a distributory na všech kontinentech.   EMZET je výhradním distributorem pro region České Republiky, Slovenské Republiky, Polska, Maďarska a Litvy.

About
Pojďme probrat 
Váš příští projekt.

Vyplňte formulář nebo nám rovnou zavolejte a domluvte si konzultaci. Rádi Vám představíme naše produkty a ukážeme, jak umíme přidat hodnotu Vašemu příštímu projektu.

Kancelář:

Na Zátorce 9, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

+420 602 959 911

+420 606 418 020

Děkujeme!

Contact
bottom of page